Choď na obsah Choď na menu

Výstava Egypt

vystava-egypt-dar-nilu-muzeum-trinec.jpgVýstava Egypt dar Nílu zo súkromnej zbierky Jána Hertlíka ponúka návštevníkom príležitosť oboznámiť sa s jednou z najväčších civilizácií, ktorá prekvitala na brehoch rieky Níl. Ján Hertlík všetok svoj voľný čas venuje svojej najväčšej vášni - Egyptu, pričom sa zaoberá amatérskym štúdiom egyptológie. Jeho druhou veľkou vášňou je cestovanie. Zo svojich dobrodružných ciest si okrem spomienok nosí, aj repliky historických predmetov, ktoré potom sám rôznymi umeleckými technikami upravuje do podoby originálov. Svoju netradičnú zbierku si začal autor budovať v roku 2002.

Na výstave sú vystavené rôzne druhy plastík, busty panovníkov, sochy vládcov a bohov, ako aj obrazy a iné umelecké diela navodzujúce atmosféru starovekého Egypta. Výstava vás prevedie všetkými časovými obdobiami staroegyptskej civilizácie od čias zjednotenia Egypta panovníkom Narmerom, cez pyramídy - veľkolepé príbytky večnosti týčiace sa v piesku, najkrajšou ženou staroveku – Nefertiti, pokladmi panovníka Tutanchamona, až po Ptolemaiovské obdobie, kedy Rímska ríša ukončila jednu etapu egyptských dejín.

 

MUZEUM JIŽNÍHO PLZEŇSKA V BLOVICÍCH MĚSTSKÉ MUZEUM A GALERIE BŘECLAV OBLASTNÍ MUZEUM V MOSTĚ MĚSTSKÉ MUZEUM BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM MUZEUM BÍLOVEC OBLASTNÍ MUZEUM V DĚČÍNE ZÁMEK SOKOLOV - MUZEUM SOKOLOV MĚSTSKÉ MUZEUM V ÚSTÍ NAD ORLICÍ MUZEUM TŘINECKÝCH ŽELEZÁREN A MĚSTA TŘINCE MUZEUM KROMĚŘÍŽSKA, KROMĚŘÍŽ VLASTIVĚDNÉ MUZEUM JESENICKA MUZEUM REGIONU VALAŠSKO, VSETÍN MESTSKÉ MÚZEUM V SEREDI MÚZEUM ZÁBŘEH VLASTIVĚDNÉ MUZEUM V ŠUMPERKU KAŠTIEĽ RADOĽA V RADOLI PODTATRANSKÉ MÚZEUM V POPRADE ZEMPLÍNSKE MÚZEUM V MICHALOVCIACH VIHORLATSKÉ MÚZEUM V HUMENNOM HORNONITRIANSKE MÚZEUM V PRIEVIDZI GEMERSKO MALOHONTSKÉ MÚZEUM V RIMAVSKEJ SOBOTE POHRONSKÉ MÚZEUM V NOVEJ BANI

 

 

 

 

Príspevky

Novinky

 
19. 8. 2017 | | Rubrika: Výstava Egypt

Egypt dar Nílu

Archeologická výstava o civilizácií, ktorá prekvitala na brehoch rieky Níl

 
19. 8. 2017 | | Rubrika: Výstava Egypt

Pripravované výstavy

 
17. 8. 2017 | | Rubrika: Výstava Egypt