Choď na obsah Choď na menu

Egypt - Taba

20. 11. 2011

Mapa

Mestečko Taba je umiestnené na severe krajiny, respektíve u Sinajského poloostrova blízko brehu Červeného mora. Je fakticky hraničným prechodom do susedného Izraela. Taba je ideálnou prázdninovou destináciou pokiaľ si prajete kľudnú dovolenku. V meste sa nudiť nebudete, i keď je menej rušné než napríklad centrum Hughardy. 

V skorších dobách tu neexistovala žiadna dopravná infraštruktúra. V posledných rokoch je však možno do Taby lietať z mnohých zahraničných destinácií, lebo je tu medzinárodné letisko. Dopravu do centra zaisťujú transfery. V prípade, že by vám lety do Taby nevyhovovali, je tu možnosť letieť do Eilatu v susednom Izraeli, ktorý je odtiaľ vzdialený len asi 10 km. Vzhľadom k menšej veľkosti letoviska tu nie je až toľko ubytovacích kapacít, i cez to si môžete vybrať z niekoľkých luxusných hotelov či menších hotelov.

Pôvodne bola oblasť beduínskym sídlom, preto nie je posiata množstvom pamiatok ako iné egyptské mestá. Doporučiť však je možné napríklad výlet na Mojžišovu horu. Vďaka svojej polohe je mesto taktiež ideálne k fakultatívnym výletom do susedného Izraela či Jordánska. Pri výletoch do blízkeho pohraničia nesmiete vynechať Jeruzalem so známou Stenou nárekou. V Tabe môžete skúsiť hrať golf na originálnom púštnom ihrisku. Pri pohľade na horizont môžete vidieť nádherné pozadie púštnych hôr.

egypt-letoviska.jpg

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.