Choď na obsah Choď na menu

Egypt - Ain Soukhna

19. 11. 2011

Mapa

Ain El Soukhna je prekrásne a najmladšie egyptské prímorské letovisko na pobreží Červeného mora vzdialené od Káhiry cca 120 km a cca 40 km južne od Suezského prieplavu. Toto letovisko sa začalo budovať v roku 1998 a v tejto oblasti nájdete v hotelových komplexoch reštaurácie a kaviarne, ihriská, priestory na šport, parky na vodné športy, obchodné centrá. Atraktívnosť strediska umocňuje scenéria Červených hôr Východnej arabskej púšte a dlhá piesočná pláž s pozvoľným vstupom do mora. Táto oáza pokoja a pohody je vyhľadávaná pre krásne pláže a pokojné prázdninové prostredie.

Príjemná klíma po celý rok, krásna a bohatá flóra a fauna, kvalitné ovzdušie a more to všetko je Ain Soukhna. Toto letovisko nie je vhodné pre šnorchlovanie.

Táto oblasť nie je vhodná len pre milovníkov slnka a oddychu na pláži, je to oblasť, kde ste tiež obklopení históriou. Môžete tu nájsť jedny z najstarších kláštorov na svete na západ od Zafaranu na ceste do Kuraymat. (Svätý Anthony r. 251 -356, Svätý Pavol 5. storočie nášho letopočtu). Dokonca rituály vo vnútri kláštorov pretrvali stáročia a do dnešných dní sa nezmenili. Niektorí historici veria, že severná časť Mount z Galala El Bahareya bol bod z ktorého Mojžiš s izraelitami prešiel na Sinaj pri ich úteku z Egypta.

Názov pochádza sirnatého prameňa v Gebal Ataqa, neďalekej hory Východnej púšte. Ain Soukhna je oblasť neďaleko Káhiry tiahnuca sa od juhu Suezu ďalej v dĺžke asi 60 km. Skladá sa väčšinou z prístavov, hotelových komplexov, reštaurácií a ďalších zariadení, ktoré sú roztrúsené okolo ciest na pobreží. Oblasť bola tradične letnou lokalitou pre miestnych, len v posledných rokoch si získala medzinárodný ráz. V dnešnej dobe dochádza k jej internacionalizácií, sú stavané nové a nové vybavenia pre turistov a taktiež rozširovanie siete ciest vedúcich do Káhiry. Pre ubytovanie si môžete zaplatiť ako hotelovú izbu, tak na čas prenajať súkromnú vilu, kde budete mať k dispozícii potrebné vybavenie.

egypt-letoviska.jpg

 

Komentáre

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.